Třetí generace

O mně

Jmenuji se Hanka, narodila jsem se v Brně, kde jsem měla celou svoji širokou rodinu a cítila se tam opravdu doma. A zároveň jsem vyrůstala v Bratislavě, kde odešli moji rodiče pracovat, sestra a já s nimi. Tam jsem nakonec žila přes 40 let. Vdávala jsem se v 19 letech a dnes už se svým mužem Milanem bydlíme spoustu let opět na Moravě. Máme spolu dvě děti, dceru a syna a čtyři milovaná vnoučata. V naší první kariéře jsem já byla učitelkou a můj muž agronom. Přišla velká výzva a oba jsme změnili profesi, navýšili vzdělání a propracovali se k druhé profesi, psychoterapii. Teď už víc než 25 let pracujeme převážně se závislými lidmi a jejich rodinami. Terapie nás neskutečně baví, dáváme do ní sebe. Máme 65 let (bohužel každý zvlášť) a před sebou třetí kariéru. A kdoví ? Já už jsem svou další výzvu přijala. Když jsem dostala otázku, až budu v důchodu, co budu dělat, řekla jsem: “Třetí kariéru. Budu relaxovat. Zatím o tom moc nevím, ale až to budu umět, dám vědět“.

Tak toto je moje cesta do neznáma. Je to pro mě výzva. A to, co já o sobě určitě vím je, že výzvy mě vždy volají. Takže, jsem odhodlaná relaxovat a užívat si tak, jak jenom si to budu umět vysnít.

Jak to ve skutečnosti všechno se mnou bylo a jak bude vypadat moje třetí kariéra, to se tady určitě dozvíte. Předpokládám, že mě čeká přizvat všechny svoje zkušenosti a vnitřní zdroje. A ty se tvořily nejenom v dospělosti, v mém dětství, ale asi mě čeká i čerpání ze zkušeností ze svých kořenů, od mých předků. Samotnou mě zajímá, jak to všechno bude. Pokud jste v tomto výzkumu dál než já, ocením každou radu, bude se mi hodit.

Řekli o mně

Je nejpozitívnější stvoření, hledá na lidech jen to dobré. Argumentuje, ale přece,… Když si něco vezme do hlavy, tak si za tím jde. Zajímavé, že umí věci klidně opustit a vydat se za něčím dalšími. Je neskutečně slušná.

V terapii je neuvěřitelně systematická, klidná. I když je jí někdo nesympatický, nenandá mu to. Je přísná, ale umí to se mnou přes svou laskavost. Není příliš striktní.

Pro svou rodinu by udělala cokoli, úplně cokoli. I přes svoji kapacitu, emoce. Pro svoje děti a vnoučata jde přes svoje hranice.

Je tvrdohlavá, když si něco vezme do hlavy, je lepší raději ustoupit. Ale není to nakonec tak vážné, jsou to kolikrát hlouposti.

Ta, která vyrůstala mezi paneláky, v současnosti miluje zvířata.

Milan Čamlík, manžel Hanky

 

Hanku znám více jak 10 let. Vždy je pro mě velký vzor a úžasný člověk. Byla jsem přítomna výměny ředitelek Kroku, kdy Hanka končila a Míša nová ředitelka nastupovala.

Myslela jsem si, že Hanka začne konečně odpočívat a relaxovat. Ale jak znám Hanku, nedovedu si to vůbec představit. Jednou mi říkala, že si nikdy nešla po obědě odpočinout.

Hanka je člověk, který vždy pomůže a vítá každou výzvu. Včera večer jsem vzhlédla webové stránky „Třetí generace“. Velmi mě překvapilo, co ta Hanka tak překrásného dokázala – přijala novou výzvu.

Je dobře, že stránky vznikly. Hančiny celoživotní zkušenosti a moudra by měly být někde zveřejňovány. Co totiž řekne, tak je lék na duši. Jeden z jejich zdrojů inspirace jsou knihy od Virginie Satirové.

Přála bych Hance, aby webové stránky byly pro širokou veřejnost inspirací a přínosem k lepšímu životu všech lidí. Mám tě ráda Hani. 

Ing. Květoslava Netíková, podnikatelka