Třetí generace

Cestuji inkognito

Naší velkou radostí je cestování. Obvykle je za našimi cestovatelskými výzvami nějaká inspirace. A to může být touha po nových místech, bádání či zvědavost po nových místech, výjimečné místo či události. Tak to bylo i v roce 2022, kdy jsme jeli navštívit úchvatné naleziště, archeologické vykopávky Göbekli Tepe ze 7.tisíciletí před našim letopočtem. Tak to jsme museli vidět a viděli. A taky neuvěřitelná další místa spojená se spoustou zážitků. A teď v únoru 2023 přišlo obrovské zemětřesení právě do těchto míst. Hlásí už 15 tisíc mrtvých. A to ještě není konec, žel. A tak vzpomínám. Dívám se na zprávy a vnímám utrpení lidí a jejich rodin. A o to víc se mi vybavuje jedna vzpomínka:

Zastavili jsme se v jedné malinké vesničce v kavárně. Ona to vlastně byla čajovna, podávali tam pouze čaj. Čajovna byla vlastně otevřená, krytá terasa s malinkými stolečky a židličkami.

Stali jsem se středem pozornosti, to už jsme znali. Hodně jsme se lišili a taky jsme zaparkovali auto s českou značkou, a to se diskuze dala čekat. Netrvalo dlouho a za povzbuzování všech přítomných ke mně přistoupil mladý muž a zdvořile, pomocí překladače v mobilu, se mě zeptal, jestli nejsem ta slavná spisovatelka Rowlingová. To mě opravdu zaskočil, ale nebyla. A on ještě pokračoval. Přivítal nás a zeptal se, jestli něco nepotřebujeme, poradit, pomoct, donést, nebo třeba peníze, že by všechno zařídil. Neuvěřitelné a krásné. A teď v těchto místech je zemětřesení. Teď se snažím pomoct já, i když nejsem Rowlingová.

Rubriky

Sociální sítě

Nejčtenější články