Třetí generace

Stačí zpomalit

To se lehce řekne. Dle jisté typologie, jsou lidé, kteří fungují v rytmu. Ááá,Ááá,Ááá, nebo Bé, Bé, Bé, a třetí ÁáBé, ÁáBé, ÁáBé. A pak by mohli být rychlíci, kteří fungují v rytmu: AAAAAAA.

Jako všechno, má to svoje výhody a nevýhody. Ti, co tu nejrychlejší variantu prožívají, velmi dobře ví, co se umí k rychlosti přidat. Netrpělivost, přetíženost, příliš velký záběr, příliš mnoho věcí najednou, vyčerpání, nakonec schází kapacita, co vypadá jako nezájem. A to asi nikdo nechce. Rychlost taky může znamenat, že se dá stihnout mnohem víc věcí, ale dá se jich tolik i užít? Asi těžko. Někdo si myslí, že je to jednoduché, stačí zpomalit!

Přesto, ne vždy můžeme to, co chceme. A tak je dobré věci zvážit, přeměřit, seřadit. Pokud se klid a rozvaha dostanou na první místo, stojí to za naše úsilí. Protože po naší námaze, boji, či odříkání přijde zasloužená odměna. Nevím jaká, ale určitě přijde změna. Potřebujeme jí opět dát čas. A víme, že změna je život. Tady to není fráze, mluvím o žití a zážitku o překvapení a třeba i zábavě. A kdo by nechtěl zajímavý život.

Rubriky

Sociální sítě

Nejčtenější články