Třetí generace

Dobrý den, ráda bych se vám představila

Jmenuji se Hanka, narodila jsem se v Brně, kde jsem měla celou svoji širokou rodinu a cítila se tam opravdu doma. A zároveň jsem vyrůstala v Bratislavě, kam odešli moji rodiče pracovat, sestra a já s nimi. Tam jsem nakonec žila přes 40 let. Vdávala jsem se v 19 letech a dnes už se svým mužem Milanem bydlíme spoustu let opět na Moravě. Máme spolu dvě děti, dceru a syna a čtyři milovaná vnoučata. V naší první kariéře jsem já byla učitelkou a můj muž agronom. Přišla velká výzva a oba jsme změnili profesi, navýšili vzdělání a propracovali se k druhé profesi, psychoterapii. Teď už víc než 25 let pracujeme převážně se závislými lidmi a jejich rodinami. Terapie nás neskutečně baví, dáváme do ní sebe. Máme 65 let (bohužel každý zvlášť) a před sebou třetí kariéru. A kdo ví? Já už jsem svou další výzvu přijala. Když jsem dostala otázku, až budu v důchodu, co budu dělat, řekla jsem: “Třetí kariéru. Budu relaxovat. Zatím o tom moc nevím, ale až to budu umět, dám vědět“. 

Tak toto je moje cesta do neznáma. Je to pro mě výzva. A to, co já o sobě určitě vím je, že výzvy mě vždy volají. Takže, jsem odhodlaná relaxovat a užívat si tak, jak jenom si to budu umět vysnít.

Jak to ve skutečnosti všechno se mnou bylo a jak bude vypadat moje třetí kariéra, to se tady určitě dozvíte. Předpokládám, že mě čeká přizvat všechny svoje zkušenosti a vnitřní zdroje. A ty se tvořily nejenom v dospělosti, v mém dětství, ale asi mě čeká i čerpání ze zkušeností ze svých kořenů, od mých předků. Samotnou mě zajímá, jak to všechno bude. Pokud jste v tomto výzkumu dál než já, ocením každou radu, bude se mi hodit.

Rubriky

Sociální sítě

Nejčtenější články