Třetí generace

Orchideje

Jsou nádherné, neúnavně si je kupuji. Prostě neodolám, postavím je do okna, pečuji a zalévám tak, jak se má. Někdy to vypadá, že to bude fungovat.

Ale to se pletu. Některé nevydrží ani měsíc, hrozné. Je možné, že jsou rychlené a nešetrně přesazené, přepravené, třeba namrzlé, či něco jiného, co neumím odhalit. Při nákupu si dávám záležet. Hledám s více výhony, nebo aspoň jeden rozvětvený, aby byly dlouho krásné. A někdy si koupím nějakou mimořádnou barvu, či tvar. A těším se z ní. S potěšením si ji donesu domů. Doma se zastavuji a kochám. Líbí se mi, užívám si.

Pak začnou opadávat květy. Může jí být zima? Nebo teplo? A pak to vzdám a je to smutné, mrzí mě, že jsem něco udělala špatně. Tentokrát je orchidej smetanová s velkými květy a 4x rozvětvená. Vím, že tentokrát to dopadne dobře, vypadá zdravě a dostane určitě péči a lásku. Jak je to lehké, věřit tomu. A tak to děláme i v životě, zdá se nám, že to bude dobré, že je to jasné a pak se to zvrtne. S orchidejí o nic nejde, ale s námi lidmi to tak jednoduché není.

Přesto, moc by se mi líbilo mít krásné orchideje, umět je pěstovat.

Rubriky

Sociální sítě

Nejčtenější články