Třetí generace

Rodinná poselství

Já jsem já, nikdo na světě není stejný jako já … říká V. Satirová, rodinná terapeutka

Není pochyb o naší jedinečnosti, stejně tak, jako každá rodina je jiná, nenapodobitelná. Těch možností je nespočet, navíc se každá rodina vlivem vnitřních i vnějších okolností průběžně proměňuje. 

Někdy to je dobře, a rodina je velkým zdrojem a inspirací pro všechny děti, třeba i pro příbuzné i známé. Ale někdy se může rodina více chránit, není tak viditelná, čitelná a její dopady na další generace jsou nejednoznačná, složitější, nebo skrytá. 

Přesto rodina vždy silně působí na prožívání všech, a nepochybně na další generace. 

Všechno, co rodina prožije se zapíše do vzpomínek jejich členů a přenáší se na jejich energii, sílu, odvahu, sebedůvěru. 

Každá rodina má svůj vlastní příběh, který všechny ovlivňuje a můžeme pochopit chování rodičů a naše postoje. Ale hlavně můžeme se podívat na to co předáváme, nebo jsme předali dál. A když budeme chtít, můžeme do té naší vlastní rodiny, do té, kterou založíme, nebo jsme založili, něco přidat nebo ubrat. 

I malá změna je změna. 

A znáte to, na začátku je něco malého až nepatrného a pak to může získávat na síle (viz. známý příklad sněhová koule a lavina). Vy sami uvidíte to samé ve vašich rodinách.

….

Úspěšnost, čí neúspěšnost v životě každého z nás je souhrnem mnoha situací a vlivů. Ale dovolím si tvrdit, že ze všech je vliv rodiny ten nejsilnější. 

Rodina na nás působí, když ještě o světě nic nevíme, to, co se v rodině dovídáme o sobě, o své rodině, o světě je pro nás pravdivé a naprosto pořádku, prostě, normální. Jak rosteme, náš okruh se rozšiřuje, získáváme své vlastní zkušenosti a časem tvoříme své vlastní rodiny. Přesto, co se do nás zapsalo v naší rodině, v našem dětství nosíme v sobě dál. 

Je pro nás dobré těmto poselstvím porozumět.

Proč? 

To asi víte lépe vy než já. Já jenom vím, že si z rodiny neseme víc než to, co je vidět a že to může být o hodně důležitější, než si myslíme. A taky, že to může mít vliv nejenom na náš život, ale i na život dalších generací. A to už je opravdu, opravdu dobrý důvod, proč znát rodinná poselství.

A pak ještě je tady taky bonus. 

Domnívám se, že se dovíte věci, které jste nevěděli, poznáte příbuzné, které jste neznali, pocítíte pravé zdroje své rodiny. A vaše rodina vás překvapí, potěší a bude vám mnohem bližší. 

Tak co, stojí to za to?

Celám procesem vytvoření a získání vašeho rodinného poselství vás provedu – stačí se odvážit a připojit se zde

Věřte, že to za to stojí. 

Rubriky

Sociální sítě

Nejčtenější články